Kenijscy biegacze Albert Korir i Peres Jepchirchir wygrywają 50. Maraton Nowojorski

2021-11-08

To był wspaniały dzień dla Kenii, ponieważ 50. Maraton Nowojorski rozpoczął się w Big Apple po raz pierwszy od dwóch lat .

Kenijscy biegacze Albert Korir i Peres Jepchirchir zdobyli do domu złoto odpowiednio w biegach mężczyzn i kobiet, po ukończeniu wyścigu w pięciu gminach w niedzielę. 27-letni Korir ukończył z czasem 2 godziny, 8 minut i 22 sekundy, podczas gdy Jepchirchir, lat 28, wszedł po 2 godzinach, 22 minutach i 39 sekundach.

Zwycięstwo Korira nadeszło długo po tym, jak zajął drugie miejsce podczas maratonu w Nowym Jorku w 2019 r., Ostatni raz impreza odbyła się przed pandemią COVID-19.

Jepchirchir kończy swój złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie zajęła pierwsze miejsce w maratonie kobiet. Jest pierwszą kobietą, która jesienią wygrała maraton major po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego.

POWIĄZANEMaraton w Nowym Jorku powróci! Wyścig 2021, który odbędzie się w listopadzie z udziałem 33 000 biegaczy

Marcel Hug ze Szwajcarii po raz czwarty zwyciężył w wyścigu mężczyzn na wózku inwalidzkim, przekraczając linię mety 6½ minuty przed następnym zawodnikiem, z czasem 1 godziny, 31 minut i 24 sekund. Po zdobyciu dwóch złotych medali i brązu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio, Australijka Madison de Rozario wygrała wyścig kobiet na wózku inwalidzkim, zajmując godzinę, 51 minut i sekundę.

Zwycięzca na wózku inwalidzkim mężczyzn Marcel Hug ze Szwajcarii i zwyciężczyni kobiet na wózku inwalidzkim Madison de Rozario z Australii pozują na mecie podczas TCS New York City Marathon 2021 w Nowym Jorku 7 listopada 2021 r.

W tym roku 33 000 biegaczy, w tym wiele znanych osobistości z telewizji, filmów, muzyki i sportu, wzięło udział w 50. biegu 26,2-milowego wyścigu.

Wyścig rozpoczął się, jak zawsze, na Staten Island. Opuszczając dzielnicę przez most Verrazzano-Narrows, wyścig poprowadził biegaczy przez Brooklyn, a następnie do Queens, zanim dotarł do Manhattanu. Po wycieczce na Bronx biegacze wrócili na Manhattan i ukończyli w Central Parku.

Według ABC 7 New York , z okazji 50. biegu maratonu, kilku pierwszych zawodników z inauguracyjnego wyścigu z 1970 roku zostało uhonorowanych podczas ceremonii otwarcia w piątek oraz na mecie maratonu w niedzielę.

POWIĄZANE WIDEO: „Świat z pustymi wózkami inwalidzkimi”: syn Christophera Reeve'a o walce zmarłego ojca o wyleczenie paraliżu

„TCS New York City Marathon wpłynął i inspirował tak wielu ludzi na całym świecie przez ponad pięć dekad, a myślenie, że wszystko zaczęło się od 127 biegaczy w Central Parku, jest niesamowite” – wiceprezes ds. wydarzeń i dyrektor wyścigu New York Road Runners - powiedział Ted Metellus. „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przywrócić niektórych z pierwszych finiszerów z wyścigu z 1970 roku”.

POWIĄZANE: Od Tayshii Adams do Neva Schulmana: wszystkie gwiazdy biorące udział w maratonie nowojorskim 2021

Maraton — największy na świecie — jest sztandarowym wydarzeniem NYRR, społeczności biegaczy. Odbywa się co roku w pierwszą niedzielę listopada, choć został odwołany z powodu pandemii w zeszłym roku.

Znani uczestnicy tegorocznego wyścigu to złota medalistka olimpijska i mistrzyni świata FIFA kobiet  Abby Wambach ; Ben Lovett i Marcus Mumford z Mumford & Sons; były gracz NFL  Tiki Barber ; Nev Schulman , gospodarz programu MTV  Catfish: The TV ShowTayshia Adams  z   sławy Bachelorette ; narzeczony Adamsa,  Zac Clark ; Były  Bachelor  gwiazda Matt James, a jego przyjaciel i dawny  Bachelorette  zawodnik Tyler Cameron , aby wymienić tylko kilka.

Aby zobaczyć pełne wyniki maratonu na stronie NYRR, kliknij tutaj .